Dlaczego warto wdrożyć system ERP?
System ERP to kompleksowe rozwiązanie usprawniające wszystkie procesy w przedsiębiorstwie. Pozytywnym działaniem jest podniesienie poziomu wiarygodności, udoskonalenie jak i przyspieszenie na wszystkich etapach – od zamówieni, przez produkcję, kończąc na szybkiej i sprawnej sprzedaży.
5 powodów dla których warto wdrożyć system ERP
1. Masz zawsze wszystko pod kontrolą!
Wszystkie zadania jakie wykonuje każdy pracownik składają się w całościowy przebieg funkcjonowania przedsiębiorstwa. System ERP łączy wszystkie dane razem i umożliwia wgląd do wszystkich procesów w firmie w jednym miejscu. Gromadzi niezbędne dane na podstawie których tworzy raporty i analizy potrzebne w przedsiębiorstwie. Dzięki oprogramowaniu ERP, zarówno kadra zarządzająca, jak i wszystkie działy na każdym etapie mają wszystko pod kontrolą. To sprawia, że to złożone narzędzie staje się nieocenione do planowania i zarządzania zasobami firmy.
Dzięki funkcjonalności ERP, kierownicy poszczególnych działów mają możliwość zweryfikować, za co odpowiada konkretna osoba w firmie, jesteśmy w stanie odnaleźć powód konkretnego problemu, a więc i mamy możliwość szybkiego jego usunięcia. Analogicznie jeśli konkretne działanie przynosi zysk Twojej firmie, będziesz mógł błyskawicznie zweryfikować jego źródło.
2. Oszczędzasz czas!
Decydując się na pracę z systemem ERP, możesz spodziewać się wielu korzyści z tego tytułu. Dzięki gromadzeniu wszystkich danych w jednym miejscu, oprogramowanie umożliwia szybką wymianę danych w obrębie systemu. Przekłada się to na szybszą wymianę danych między poszczególnymi działami, dzięki czemu możemy ograniczyć wysyłanie e-maili wewnątrz firmy, długie oczekiwanie na odpowiedź, oraz wyeliminować chodzenie od drzwi do drzwi w celu poszukiwania potrzebnych informacji. To sprawia, że pracownicy są mniej rozkojarzeni, mogą podejmować szybsze i skuteczniejsze decyzje, oraz przeznaczyć zaoszczędzony czas na pozostałe obowiązki.
3. Inwestycja w jednym rozwiązaniu!
Na pierwszy rzut oka, cena oprogramowania ERP wydaje się wysoka, lecz w rzeczywistości pozwala przedsiębiorcy zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i czasu. Jak to możliwe? System ERP to złożone narzędzie złożone z wielu modułów przeznaczonych dla konkretnych działów. Można w nich znaleźć między innymi moduły zarządzania produkcją, magazynu czy księgowości. Dzięki temu, przedsiębiorca nie musi szukać i kupować wielu programów dla każdego z działów, bo wszystko czego potrzebuje znajdzie w jednym rozwiązaniu, które dodatkowo zepnie to wszystko w jeden organizm.
4. Praktyczna funkcjonalność i wydajność!
Dzięki wielu rozbudowanym funkcjom system ERP jest bardzo cennym narzędziem, wspierającym codzienną pracę. ERP generuje wszystkie potrzebne dokumenty (np. faktury, spisy inwentaryzacyjne, JPK), przypomina o najważniejszych terminach lub informuje, m.in. o przebiegu procesów produkcyjnych. Producenci sprawdzonych systemów ERP tworzą je w taki sposób, aby oprogramowanie działało na sprzętach o różnych parametrach. System ERP potrafi działać non stop, przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, oraz jest stale aktualizowany zgodnie z potrzebami klientów.
Wszystkie rutynowe działania zostają zautomatyzowane, dzięki czemu pracownicy nie muszą wykonywać żmudnej pracy, lecz zająć się ważnymi kwestiami firmy. Wdrożenie systemu ERP z pewnością pozytywnie wpłynie na zarządzanie Twoją firmą oraz będzie w stanie wpłynąć na jej rozwój.
5. Wsparcie i automatyzacja!
Nie od dziś wiadomo, że wszystkie procesy, jak i działania, które można zautomatyzować, pomagają zaoszczędzić nie tylko czas, ale i budżet. Oczywiście ludzie to inwestycja jednak w końcu będziesz mógł oddelegować im zadania, które będą w stanie przynieść Twojej firmie prawdziwy zysk. System odciąży swoim działaniem pracownika generując różnego rodzaju dokumenty, takie jak dokumenty sprzedaży, JPK, czy też spis inwentaryzacyjny. Będzie przypominał o istotnych dla Ciebie terminach.
Użytkowanie w biznesie systemu ERP przynosi wiele korzyści, we wszystkich działach firmy. Dzięki temu można osiągnąć znaczny wzrost efektywności procesów biznesowych przy wykorzystaniu dostępnych zasobów.